Araç Modifiye Parçaları İsimleri Nelerdir?

Araç Modifiye Parçaları İsimleri Nelerdir?

Araç modifiyesi dikkatli ve özenli yapılması gereken bir uğraştır. Aracın iç dış yüzeyleri motoru tekeri gibi bütün parçaları modifiye edilebilmektedir. Modifiye aracı istenilen şekilde ve tarzda dizayn edilmesi işlemine denir.

Aracın İç Dizaynın Modifiye Edilmesi

Aracın bütün iç parçaları modifiye edilebilmektedir. Aracın paspası cd kalıbı vites topuzu takometresi koltukları ön gösterge paneli pedal seti isteğe göre dizayn edilebilir. Aracın paspası tabana serilen ve aracın kirlenmesini önlemek için tabana serilen parçalara denir. Paspas istenilen renk ve boyutlarda olabilmektedir. Vites topuzu ise aracın vitesinin değişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Vites dişlisinin ayrılmasını ve aracın hızlanmasında rol oynamaktadır.

İsteğe göre plastik veya ahşap kaplama olabilir. Birçok renk seçeneği mevcuttur. Ön gösterge paneli ve takometre ise aracın ön aksesuar bölümünü oluşturmaktadır. Hız göstergesi, yakıt durumu, motorun devir saatini gösteren gösterge, motorun sıcaklığını gösteren ve sinyal ışıklarının gösterildiği paneldir. Klasik ya da modern olarak modifiye edilebilmektedir. Ayrıca ışıklı ve renkli göstergeler de tercih edilebilir. Aracın koltuk bölümü ise sürücünün ve yolcunun oturduğu bölümdür. Deri, kumaş kaplamalar en çok tercih edilen modifiye türleridir.

Aracın Dış Modifiye Parçaları

Aracın görünümünde oldukça önemlidir. Dış aksesuarların modifiye edilmesi ile araç daha estetik bir görünüm kazanmaktadır. Dış aksesuar ayna kapağı, ön panjur, cam rüzgarlığı, arka rüzgarlık, kaput üstü rüzgarlık, farlar, çamurluk cam sileceklerinden oluşmaktadır. İsteğe bağlı olarak araca monte edilebilecek parçalar ile araç daha estetik bir görünüm kazanacaktır. Uygun bir şekilde yapılacak olan modifiye ile aracın performansında da bir yükselme görülebilir.

Farların şekilleri ve renkleri de farklılık gösterebilir. Farların seçimi aydınlatmayı da etkilemektedir. Cam rüzgarlıkları araca estetik bir görünüm kazandırmanın yanında aracın camını korur ve aynı zamanda yağmurlu havalarda cam aralıkken su girmesini önler.

En çok tercih edilen modifiye aksesuarlarından biride ses sistemidir. Araçta müzik dinlemeyi daha keyifli hale getiren ses sistemi aynı zamanda ışık sisteminin yardımıyla görsel bir şölen sunmaktadır. Araç araba aksesuarları istenilen tarzda ve renk seçeneğinde oto aksesuarlarında kolayca temin edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Amazon Game Yeni Oyunu The Lord of The Rings'i açıkladı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Araç Modifiye Parçaları İsimleri Nelerdir?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478