Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

- 2016- Cemaatin Türk Milletinin Demokrasisine Göz Dikmesi

Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

 

Tarih 15 Temmuz 2016‘yı gösterirken Türk milleti tarihinin en büyük ihanetlerinden birine uğramış, büyük fedakarlıklar ve emekler sonucu kazandığı demokrasisine FETÖ mensubu kişiler göz dikmişti.

Hesaba katmadıkları bir şey vardı.

Türk milleti, tarihi boyunca verdiği hürriyet mücadelesiyle dünya nazarında yüceleşmiş bir millet olmasının yanında bunca kahramanlıklar sonucu hak ettiği demokrasisini üç beş kendini bilmez cemaate kaptırmak yerine, canından vazgeçerdi. Vazgeçtiler de…

Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

15 Temmuz gecesi yalnızca milletin demokrasisine kasıt yoktu bunun yanında Atatürk ve Türk milletinin yüksek fedakârlıklar ve olağanüstü çabaları sonucu kurulmuş, yükselmekte olan Türkiye Cumhuriyeti‘nin istikbâlinin aydınlığına da kastetmişlerdi. Onurlu, şerefli ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin haysiyetine de kastetmişlerdi. Ülkenin işleyen tüm birimlerine kastettikleri gibi.

Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

O gece Türk milleti için kıyametten farksızdı. Demokrasi mücadelesi için yediden yetmişe herkes canından geçerek sokaklara darbeyi önlemek için çıktı. O gece her inançtan, her görüşten, her yaştan insan tek bir amaç etrafında birleşip olağanüstü bir şekilde mücadele ederek Türk milletinin demokrasi ve hukuk sevdasını, inancını ve Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdi.

O gece dünya üzerinde örneği olmayan sahnelere şahit olundu. İnsanlar ülkesinin güvenliği uğruna cemaatçi hainlerin yaktığı mermilerin üzerine koştu ve sürdükleri tankların önlerine yattı.

Çünkü biliyorlardı ki ilmek ilmek ördükleri hak ve özgürlükleri uğruna daha önce on binlercesi hiç çekinmeden canlarından vazgeçmişti; bu kutsal emanete sahip çıkmanın uğruna gerekirse taşıdıkları canı düşünmeden feda etmek gerektiğini biliyorlardı. Vatan savunmasının olağanüstü çaba ve üstün cesaret gerektirdiğini biliyorlardı.

Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

 

O gece Türk milleti, Ata’sının kutsal emaneti olan hürriyeti uğruna ölümle sevgili oldu.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü vasıtasıyla vatan için canından ve sağlığından geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Manga Grubu Moğollar Grubuyla Birleşiyor başlıklı makalemizde manga, mangallar ve moğollar hakkında bilgiler verilmektedir.

Demokrasiye Vurulan Büyük Darbe: 15 Temmuz

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478