Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak Ne Zaman Düğün Yapılacak 2020

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak Ne Zaman Düğün Yapılacak 2020

Tüm dünyayı saran korona virüs ülkemizde de görünmeye başladıktan sonra tüm dünya gibi ülkemimiz de de tedbirler alınmaya başlandı. Sokağa Çıkma yasağı, berberler ve bir çok küçük işletme kapatıldı. Bununla beraber düğünler toplantılar yasaklandı. Dini ibadethaneler kapatıldı. Toplu olabilecek her şey kısıtlandı veya yasaklandı.

Bu kapsamda düğün salonları ve düğün yapacak olanlarında düğün salonlarında yapılacak olan düğünleri iptal edilmişti. Düğün salonlarının yasak kapsamına girmesinden dolayı bütün düğün salonları düğünleri iptal etti yada ileri bir tarihe ertelediler.

Düğün salonlarının yasaklanmasından sonra bir çok kişi düğünlerini iptal etti yada ileri bir tarihe erteledi. Bir çok çift şuanda ne zaman düğün yapacağını bilmiyor yada ne zaman olacak yasak ne zaman kalkacak diye bekliyor.

Son Cumhurbaşkanı toplantısında düğün salonları ile ilgili de karar verildi. Normalleşme süreci ile alakalı olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan takvimde ne zaman düğün yapılabileceğine dair bilgilere yer verildi.

Peki düğün salonları açılacak mi?

Aslında yasakların tam olarak kalksa dahi bazı işletmeler 2020 yılını tamamen kapatmış durumda ve bütün rezervasyonlarını iptal etmiş durumdalar. Bu yüzden eğer düğün tarihiniz netleşmiş ve ne zaman yapacağınızı düşünüyorsanız düğün salonunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. En sağlıklı bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

Düğün salonlarının yüzde 50 kapasite ile çalışacağı ve salonlarda sosyal mesafe kuralına uyulacağı gelecek bilgiler arasında.

cumhurbaşkanlığının yayınladığı bildirge iş şu şekildedir.

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak Ne Zaman Düğün Yapılacak 2020

Takvime göre Temmuz ayında düğün salonları için normalleşme sürecine dönüyor. Yani bu tarihten sonra normal olarak düğün salonlarında düğün yapılabilir.

fakat cumhurbaşkanımız eğer tekrardan bir salgın olursa bu takvime uyulmayavağını da söyledi.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Ne Zaman Dışarı Çıkacak-Sokağa Çıkma Yasağı Çocuklar başlıklı makalemizde 0-14 yaşında ki çocuklar ne zaman dışarı çıkacak, çocuklar dışarı ne zaman çıkabilecekler ve çocukların dışarı Çıkma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak Ne Zaman Düğün Yapılacak 2020

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478