Game Of Thrones’e Alternatif Olabilecek 5 Dizi

Game Of Thrones'e Alternatif Olabilecek 5 Dizi

, dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşmış dünyanın en popüler dizisi olma ünvanına sahip. Haliyle böyle bir popülariteyi yakalamış bir dizinin de kimse sonunun gelmesini istemezdi. Ancak her şeyin bir sonunun olduğu gibi de izleyici rekorları kıran bir final bölümüyle diziye son vermişti. izleyicileri ise dizinin finalinden sonra ’in boşluğunu dolduracak yeni alternatif diziler aramaya koyuldu. Sizler için ’in yerini alabilecek 5 diziyi araştırdık.

1-

Apple’nin Apple TV+ için hazırlamış olduğu dram dizisi See’nin bölüm başına 15 milyon dolar harcadığı, dünyada büyük yankı uyandırdı. Dizinin yönetmenliğini Francis Lawrance üstleniyor. Üstelik henüz yayımlanmamış dizi oyuncuları içerisinde Game of Thrones’in Khal Drogo’su (Jason Mamoa) da yer alıyor. Henüz dizi hakkında pek bir açıklamada bulunulmadı fakat Apple TV+ tanıtımında diziyle alakalı izlenimlerimize göre Jason Mamoa bir lider rolünde olacak. Ayrıca dizide Alfre Woodard, Nesta Cooper, Christian Camargo, Hera Hilmar ve Yadira Guevara gibi tanınmış oyuncular da bulunuyor. Dizinin bir sezonu 8 bölümden oluşacak.

2- Lord of the Rings

Yüzüklerin Efendisi film serisinin geliştirme hakları Amazon şirketi tarafından 250 milyon dolara satın alındı. Hakları elinde bulunan Amazon şirketi Lorf of the Rings’i diziye dönüştürecek. Dizinin çekim yeri olarak İskoçya düşünülüyor. Dizinin konusu henüz tam olarak açıklanmadı ancak ulaşılan ipuçlarına göre dizinin Orta Çağ’da geçeceği kesinleşmiş durumda. Toplam 5 sezondan oluşacak dizinin 2 sene içerisinde yayımlanacağı ön görülüyor.

3- Black Sails

Robert Louis Stevenson’ın meşhur eseri Treasure Island romanının 20 yıl öncesini konu alan dizi; Kaptan Flint ve John Silver’in çaldığı hazine haritasının başlarına getireceği belalarla mücadelelerini anlatıyor.

4-

Bernand Cornwell’in Savaş Lordu serisinden uyarlanmıştır. İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred’in Paganlar ve İngiltere arasındaki mücadelelerini konu alır.

5-

Grantham Kontu Robert Crawley’in yaşadığı mutlu bir hayatı vardır. Fakat bu mutlu hayatı bir olay üzerine eskisi gibi olamayacak bir şekilde değişir. Titanic adlı bir geminin buzdağına çarpması sonucu ailesinden iki kişiyi kaybeder. Ve olaylar başlar. 1912’den itibaren başlayan hikaye sezonlar içerisinde 1920’lere kadar uzanıyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan 14 Madde ile Derin Bakışları ve Oscarlık Oyunculuğuyla Adrien Brody başlıklı makalemizde adrien brody ve piyanist hakkında bilgiler verilmektedir.

Game Of Thrones'e Alternatif Olabilecek 5 Dizi

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478