Hindistan’da Çocuk İstismarcılarına Ölüm Cezası Yasalaştırıldı

Hindistan'da Çocuk İstismarcılarına Ölüm Cezası Yasalaştırıldı

Bu hafta yürürlüğe koyulacak olan düzenlemeyle ’da daha önce çocuk istismarcılarına verilen en yüksek sınır olan 20 yıl hapis cezası, ölüm cezasına yükseltildi.

Kalabalık nüfusunun yanında eğitimsizlik ve zor yaşam şartlarından dolayı ülkedeki suç oranları bir hayli fazla. Bu suçlar arasında en üst sırada cinsel taciz ve gibi suçlar bulunuyor. Bu hafta ülkede düzenlenen çocuklara yönelik cinsel yasasının yaşanan bu tarz suçların önüne geçmesi bekleniyor.

Yeni düzenlemeyle birlikte, çocuk istismarı görüntüleri içeren internet siteleri ve bu görüntülerin paylaşılması da suç kapsamına alındı.

Hindistan'da Çocuk İstismarcılarına Ölüm Cezası Yasalaştırıldı

Elde ettiğimiz verilere göre Uluslararası Kayıp ve Sömürülen Çocuklar Merkezi‘nin araştırmaları sonucu, dünyada internet üzerinde çocuklara cinsel taciz vaka sayısı 5 yıl önce 100 bin iken geçen sene 18 milyona çıktığı sonucuna varılmış.

Dünya üzerinde yaşanan istismar vakalarının önüne geçilmesi adına atılmış en uygun adım olduğunu düşünüyorum. Umarım Hindistan‘ın bu düzenlemesi diğer birçok ülkeye ve Türkiye’mize örnek olur; dünya daha güvenilir, yaşanılır bir yer haline gelir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Esrarengiz Bir Şekilde Ortadan Kaybolan Malezya Uçağı başlıklı makalemizde boeing 777, kaybolan malezya uçağı ve malezya hakkında bilgiler verilmektedir.

Hindistan'da Çocuk İstismarcılarına Ölüm Cezası Yasalaştırıldı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478