Instagram’ın Yeni Güncellemesinde Beğeni Sayısı Gizlenecek

Instagram'ın Yeni Güncellemesinde Beğeni Sayısı Gizlenecek

, yeni bir güncellemeyle kullanıcılar arası rekabeti azaltmak ve kullanıcıların birbirleri üzerinde kurduğu baskıyı kırmak amacıyla paylaşımlardaki beğeni sayısını gizleyecek.

Avustralya ve Japonya gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerde paylaşımlardaki beğeni sayısı deneme amaçlı olarak kaldırıldı.

Uygulamaya Perşembe günü başlanan deneme sürecinde paylaşımda bulunan kullanıcılar gönderimlerinin altında yalnızca bir isim görecek ve hemen yanında gösterilen beğeni sayısı yerine “ve diğerleri” isimli buton yer alacak.

Bu sayede kullanıcılar “diğerleri” isimli butona basarak gönderimlerini kimlerin beğendiğini görebilecek.

Instagram'ın Yeni Güncellemesinde Beğeni Sayısı Gizlenecek

Instagram, bu sayesinde insanların birbirleri üzerinde kurdukları baskıyı kırmayı ve kullanıcıların yaşadıkları özgüven sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Amacından saptığı düşünülen sosyal paylaşım platformu Instagram için yetkililer, bu güncellemenin,  Instagram’ın  insanlar arası iletişim sağlama amacından saparak insanlar üzerinde haksız rekabetlerin ve baskıların yol açtığı kişilik problemlerini ortadan kaldırarak amacına uygun bir hal almasını sağlayacağını düşünüyorlar.

Yetkililer, Mayıs ayında zaten Kanada’da başlamış olan bu uygulamanın Perşembe gününden itibaren Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya, Japonya ve Brezilya gibi ülkelerde de uygulamaya koyulacağını bildirdiler.

Instagram’ın bu güncellemeyi bildirmesi üzerine Twitter’da birçok kişi #InstagramDELETE hashtagıyla yaptığı paylaşımla Instagram’ı protesto etti.

Bir önceki yazımız olan Kandilli Rasathanesi'nden 7,2'lik Beklenen Deprem Uyarısı başlıklı makalemizde Deprem, İstanbul ve İstanbul depremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram'ın Yeni Güncellemesinde Beğeni Sayısı Gizlenecek

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478