İphone Takvim Virüsü Takvimde Çıkan İnternet Siteleri Nasıl Temizlenir

İphone Takvim Virüsü Takvimde Çıkan İnternet Siteleri Nasıl Temizlenir

İphonede yakın zamanda ortaya çıkan ve internet sitelerinden bulaşan takvim virüsünün, takvimde internet siteleri şeklinde çıkan internet sitelerinin silinmesini sizler için anlatacağım. İlk önce bu takvime nasıl bulaşıyor bu virüs onu sizlere anlatmak istiyorum.

Telefonunuza nasıl bulaşıyor?

Genellikle vpn yada film sitelerinde pop olarak açılan yeni pencere de Açılan internet sitesinde Uyarı olarak çıkan TELEFONUNUZ RİSK ALTINDA yazıyor işte buraya tıklar tıklamaz bu takvim virüsü telefonunuza bulaşıyor. Ben bu hatayı yaptım tıkladım. Sonra iPhone bulaştı. Bulaşmaz olaydı ben uyuşuk bir insan olduğum için bunu silmeyi ilk başlarda hiç araştırmak istemedim. Kendi kendine geçer dedim. Fakat her zaman bildirim gelmesi artık beni çıldırttı. Uyuşukluğumdan biraz daha zaman ayırıp takvimi sildim. Geçer diye düşündüm fakat bildirimler gelmeye devam etti. Çıldırmak üzereydim. Artık araştırma vaktimin geldiğini düşünüp apple sitesine girip araştırdım. Benim gibi bir çok kişininde bu konudan dolayı sıkıntı yaşadığını gördüm.

Aslında buna Virüs denmez çünkü telefonunuza herhangi bir zarar vermiyor. Asıl amaç iPhone de takvim etkinliği yaratarak İnsanları kendi sitelerine çekmeye çalışıyorlar. Bu sayede kendi internet sitelerinde satış yapabiliyorlar yada sizi kandırabiliyorlar. Her 2 saatte bir etkinlik yaratıyor iPhone de ve sizi sinir hastası ediyor. Mesela ben oyun oynarken bir anda bildirim çıkıyor oyun donma yapıyor ve o anda bunu yapanlara çok güzel saydırıyorum.

İphone takvim virüsü nasıl silinir?  

İphone de ayarlar kısmına girin. Sonra parolalar ve hesaplar kısmını tıklayın. Bu kısımda takvim etkinliği kısmını tıklayın. Sonra ise takvim etkinliğimi sil basın. Artık bu virüsten kurtulacaksınız.

Artık bu virüsten kurtuldunuz. Yorum kısmında bir teşekkür ederseniz memnun olurum. Ayrıca sorularınız varsa sorabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Fold Yepyeni Modeli'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İphone Takvim Virüsü Takvimde Çıkan İnternet Siteleri Nasıl Temizlenir

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478