Manga Grubu Moğollar Grubuyla Birleşiyor

Manga Grubu Moğollar Grubuyla Birleşiyor

Türk müzik grubu  dün akşam Twitter‘de  grubuyla birlikte bulundukları bir videoyu paylaşarak iki grubun birleşerek yeni bir grup oluşturduklarını açıkladı. Yeni grubun adının ” olacağını bildirdiler.

Manga Grubu Moğollar Grubuyla Birleşiyor

Bunun yanında Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Moğollar‘ın sanat dünyasındaki 50. yıllarına yönelik, “Moğollar sadece Türkiye’de değil dünyada bir çok gruba ilham vermiş bir grup. Dünyadaki müzik kayıtlarına baktığınız zaman, Moğollar, Erkin Koray gibi isimleri çok görebiliyorsunuz. O zamanlarda o işleri yapmak o albümleri çıkarmak çok önemli işler. Umarım 2051’de birileri de çıkıp bizim için böyle röportajlar verir biz de gurur duyarız.” açıklamasında bulunarak Moğollar‘a övgü yağdırdı.

Bu haberde geçen birleşme durumunun ne kadar doğruluk değeri taşıdığı meçhul fakat Türk rock müziğinin iki efsane grubunun birleşmesi Türk müzik dünyasının gelişmesi adına atılmış büyük bir adım olur. 😎

Bir önceki yazımız olan Reynmen'in Yeni Şarkısı "Ela" Dünya Müzik Listesi'nde Bir Numara Oldu başlıklı makalemizde Ela ve Reynmen hakkında bilgiler verilmektedir.

Manga Grubu Moğollar Grubuyla Birleşiyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478