Moldova’da Tatil Yapmak İçin 4 Sebep

Moldova'da Tatil Yapmak İçin 4 Sebep

Moldova denildiğinde ilk aklımıza gelen şirin, ufak bir ülke oluyor. Evet ufak ancak içi tarihle dolu bir ülke. İçinde yaşayan Gagavuz Türk’leriyle daha sıcak baktığımız, kardeş ülke Moldova’yı anlatacağız.

Moldova’da tatil yapmak için 4 harika sebebi sizler için sıralıyoruz.

1-) Fiyat Uygunluğu
Moldova’nın para birimi Ley, Türk lirası karşısında değeri oldukça düşük bir para birimidir. Ortalama 1 Türk Lirası 3 Ley civarında oluyor. Bu sebepten dolayı otel ve pansiyon fiyatları da uygun fiyatlı oluyor.

2-) Komrat (Gagavuz Türkleri Diyarı)
Çok sevecen ve sıcak kanlı olan Gagavuz Türkleri’nin yoğun yaşadığı etrafı cevizler ve üzümlerle kaplı güzel Comrat şehrini gezmenizi orada dil sorunu yaşamadan güzel bir tatil yapmanızı tavsiye ederim.

3-) Kişinev (Tarih Kokan Şehir)
Kişinev Moldova’nın başkentidir. Her tarafı Sovyetler Birliği’nden kalma tarihi yapılarla dolu, tarih kokan bir şehir olarak anlatabiliriz. Gezip görmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Eski tramvaylar eşliğinde başkenti gezebilir alışveriş yapabilirsiniz.

4-) Lezzetli Üzüm ve Cevizler
Ülkenin dört bir yanı üzüm bağı ve ceviz ağaçlarıyla kaplıdır. Temiz havanın etkisi ve kara topraktan çıkan lezzetli onlarca çeşit üzümüyle ziyafet yapabilirsiniz. Bol olması sebebiyle ucuz olan lezzetli meyveleri tatil dönüşünüzde ülkemize de getirebilme imkanınız var.

Moldova'da Tatil Yapmak İçin 4 Sebep

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Gülden Yılmaz3 sene önce
  • Benimde en çok gitmek istediğim ülkeler arasında

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478